Jak rozzářit oblečení v chladnějších dnech

„To je hrozný, mami, o tom bys měla napsat!“ vykřikla na mě má dcera v obchodním domě.

„Rychle se otoč, vidíš to?“

„A co mám jako vidět, Kačenko?“

„No přece tu spoustu lidí v černym oblečení. To je hrozný, ne?“

Slovem hrozný bych to nenazvala. Ale slovo, které ve vteřině napadlo mě, bylo škoda. Podle mého názoru je prostě škoda, že s příchodem podzimu se lidé začínají postupně zahalovat do tmavého oblečení a zůstanou v něm až do jara.

Všimly jste si toho také?

Dokonce se mě v tomto ročním období ve spojitosti s asistovaným nakupováním ženy ptají, jestli má teď vůbec cenu nakupovat nové oblečení. Jestli není lepší počkat až na jaro, až bude v obchodech více barevného oblečení?

Má odpověď zní:

„NE, NEMÁ CENU ČEKAT na jarní kolekci. I teď si můžete nakoupit krásné barevné oblečení, díky kterému se budete cítit nádherně a rozzářeně.“

Kdo kdy proboha řekl, že bychom se skoro na pět měsíců v roce měly zahalit do tmavého oblečení? Proč by tomu tak mělo být?

A tak díky dceři a faktu, že je hezké a naší psychice prospěšné nosit barevné oblečení celoročně, jsem se rozhodla vás inspirovat, jak jednoduše, ale přitom velmi efektivně rozzářit své podzimní a zimní oblečení.

Držte si klobouky, jdeme na to

Jako první bych vám ráda představila květované šaty z Tatuum (z podzimní kolekce 2019).

Možná tenhle druh šatů znáte pod názvem tunika. A právě s tímto druhem šatů se dá krásně kouzlit: Můžou vypadat velmi elegantně, stačí když si k nim obujete lodičky, baleríny nebo, v případě chladného počasí, kozačky.

Díky volnému střihu lze tyto šaty také velmi jednoduše provrstvovat. Potřebujete-li se zahřát, pod šaty si oblečte:

  • tílko, doporučuji prodlouženou délku. Seženete ho například v Espritu nebo v Intimissimi.
  • tričko s krátkým rukávem, nejlépe tak zvané spodní triko, a to proto, aby bylo opravdu na tělo. (Kdybyste pod šaty zvolila volnější triko, za prvé by vás moc nehřálo a za druhé by to nevypadalo hezky.)
  • barevné punčochy, seženete je například v calzedonia.
  • jestli jsou vám punčochy všeho druhu nepříjemné, můžete pod šaty obléct i legíny.
  • kardigan.

Z těchto šatů se dá velmi jednoduše vytvořit pohodlná, a přitom krásná sportovně-elegantní varianta. Stačí si k nim obout vhodné tenisky.

Co myslím tím vhodné tenisky?

Když budete vybírat tenisky k pestrobarevným šatům, doporučuji volit jednobarevné, bez vzoru. Necháte tak veškerou pozornost a slávu jen a jen šatům.

Jestli si ale přejete rozzářit se hodně, pomyslně si ze šatů vytáhněte nějakou hodně jásavou, viditelnou barvu a kupte si tenisky právě v této barvě. Podívejte se na obrázek níže. Paráda, co?

A jak na to, aby oblečení barevně ladilo?

Když budete potřebovat sladit podobně pestrobarevné šaty s dalšími doplňky, tak vám doporučuji vsadit na jistotu a vybrat si jednu z barev, kterou na šatech vidíte, a ve stejném odstínu pak doladit všechno ostatní. Váš outfit bude vypadat velmi hezky.

To je nejjednodušší rada, co vám mohu dát.

Jestli si ale troufáte, můžete stejně jako my (na následující fotografii) ze šatů vybrat dvě nebo tři barvy a těmi šaty doladit.

V tomto případě vám ale doporučuji být raději opatrná, a jestli si nebudete tak úplně jistá, použijte výraznější barvu jen na menší části outfitu, jako jsou třeba boty, kabelka, šperk či šátek.

Znáte to pořekadlo „méně je někdy více“?

Mám pro vás ještě dvě rady

Za prvé

Jestli už jste hrdou majitelkou nějakých podobně zářivých šatů, ale doteď jste nevěděla, co k nim nosit, doporučuji vám: vezměte je s sebou na nákupy.

Proč byste to měla dělat?

Naše mysl i zářivky v obchodech rády klamou, a tak by se mohlo stát, že po příchodu domů zjistíte, že nově zakoupené kousky vám k šatům barevně vůbec neladí.

Věřte mi, nebyla byste první ani poslední, komu se to stalo. 

První rada proto zní: vezměte šaty na nákup s sebou

Za druhé

Jestli jste se právě rozhodla si nějaké takové zářivě barevné šaty pořídit, tak doporučuji: ještě předtím, než vyrazíte na nákupy, prohlédněte si svůj stávající šatník. A buď si napište, nebo ještě líp do mobilu vyfoťte, jaké oblečení už ve své skříni máte. Konkrétně se zaměřte na:

  • punčochy
  • legíny
  • cardigany a rozpínací svetry

Jakmile pak natrefíte na ty pravé šaty, rovnou budete vědět, jestli k nim máte pořídit i legíny či punčocháče, nebo si vystačíte s těmi, co máte doma.

Druhá rada zní: než vyrazíte na nákupy, omrkněte svůj stávající šatník a ujasněte si, co v něm už máte

A teď bych vám ráda představila druhé šaty. Jsou též od značky Tatuum. (podzimní kolekce 2019). Červený cardigan je od firmy Esprit.

Tyhle šaty, i když to na první pohled nevypadá, se hodí téměř ke všem typům postavy, jen na každé postavě úplně jinak vyniknou. Na vnadnější postavě vypadají velmi elegantně. Obepnou prsa, uhladí siluetu (a přitom nezdůrazní faldíky) a vytvoří elegantní úzkou sukni.

Na ženách s menšími prsy se výstřih uvolní a nařasí, vytvoří „vodu“ (někdo říká „vlnu“). Jejich sukně vypadá skvěle jak obepnutá, tak přes boky volnější. Když je volnější, model působí víc uvolněně, „obtažená“ je elegantnější. Schválně, jestli na šaty podobného střihu v obchodě narazíte, vyzkoušejte si je!

Také z těchto šatů se dá velmi jednoduše vytvořit velmi elegantní, ale i sportovně-elegantní, ležérní model.

Stačí si jen (jako v prvním případě) pohrát s botami a celý outfit doladit vhodným šperkem.

A teď se na to podívejme

Máme tu dvoje šaty, legíny, dvoje boty, dva šperky a červený kardigan. Ve skříni by to zabralo minimum místa – a my jsme z toho sestavily sedm modelů! Když takhle vybavená vyrazíte třeba na služební cestu, oslníte, a přitom budete mít menší kufr než váš mladší kolega 😉

Není potřeba mít ve skříni hromadu věcí, ale nakupovat tak, aby vaše oblečení vzájemně ladilo. A hlavně, aby ladilo s vámi! Zářivé šaty rozjasní nejedno deštivé ráno. Kdykoliv si je oblečete, při pohledu do zrcadla se vždycky usmějete, a ještě rozzáříte den každému, kdo se na vás podívá!

Přeji vám krásné dny a ať vám to sluší!

Vaše Eva

 

Eva Bartáková
Narodila jsem se s darem cítit barvy a povahy lidí. Učím ostatní, jak pomocí svého oblečení dotvořit a nechat pravdivě promluvit jejich osobnost, své vnitřní já a upevnit si sebevědomí. Pomáhám jim vyznat se v jejich šatníku a sladit ho tak, aby ladil s barvami jejich duše i stylem života.  Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře