Z pekla rovnou do nebe

Dívám se do zrcadla a vidím krásnou, něžnou, láskyplnou, vědomou ženu, která prošla čímsi, co lze nazvat zázrakem. Tou ženou není nikdo jiný než já, Eva Bartáková. Každý kousek mého těla a vnitřního já září klidem, harmonií a láskou.

Cítím, jako by mi z hlavy někdo něco těžkého odebral. To něco je minulost, zodpovědnost za celou svou rodinu, negativní myšlenky a pocit ublíženosti, sebelítosti.

Můžu to přirovnat k pocitu krále Ctirada z pohádky Nesmrtelná teta, který svůj stav po odebrání rozumu okomentoval slovy

Jé, to se mi ulevilo!

Tento úžasný a láskyplný stav lehkosti a sebepřijetí si užívám od 6. 1. 2018. Co tento krásný, euforický stav sebepřijetí způsobilo?

V listopadu roku 2017 jsem ucítila silnou touhu po změně, klidu, odpuštění a smíření se se všemi a vším v dosavadním životě.

Toužila jsem si odpustit a žít v harmonii

  • s tatínkem,
  • s maminkou,
  • s exmanželem,
  • i sama se sebou.

Přála jsem si pociťovat lásku, klid a jednou provždy se zbavit myšlenek, že jsem chudinka, co je na všechno sama, a pocitů,

„jak mi to mohli udělat?“

Proč mě můj otec asi v 8 letech větami

„Vyroste z tebe leda tak zmalovaná kurva.“ nebo „Žádný chlap s tebou nebude šťastný.“

Zaklel tak silným zaklínadlem, že jsem nebyla schopná prožívat otevřený a láskyplný vztah?

Jak je možné, že si moje maminka nepamatuje, že mě otec v 17 letech po hádce vykázal z domu? Jak proboha mohla tolik let žít a nalhávat si, že jsem šla na návštěvu ke kamarádce a už jsem se nevrátila, protože jsem se, bez peněz a bez práce, rozhodla žít sama?

Proč mě můj exmanžel v manželství trápil a nerespektoval? Proč mi, když jsem ho tak moc milovala, stále jen lhal, proč pil? Proč kvůli své hrací vášni jeden můj dům prohrál a druhý dům, ve kterém žiji s jeho dětmi, zadlužil? Proč mu to nestačilo, a tak zastavil též chalupu a savem vyčistil všechny mé účty?

Proč jsem to nechala zajít tak strašně daleko? Copak jsem si sama sebe opravdu tak málo vážila? Proč vydělávám tak velké peníze, když se vždy vedle mě najde někdo, kdo mě o ně připraví? Proč tak moc dávám a tak málo si dovolím brát?

PROČ, PROČ, PROČ???

Tyto věty mi vždy spolu s menstruací vstoupily do těla a jeden, dva dny v měsíci mě trápily a mučily. Pak ale jako mávnutím kouzelného proutku přišla na dalších 20 dní úleva, spokojenost a dobrá nálada.

Nejdříve jsem za to byla šťastná, protože byly doby, kdy to bylo obráceně. 20 dní jsem se trápila a prožívala beznaděj a jen tak dva dny v měsíci jsem měla pocit klidu.

Uvědomila jsem si, že tyto zničující stavy úzkosti a méněcennosti už nechci prožívat ani ty dva dny v měsíci. Zašla jsem za svou úžasnou terapeutkou. Ta se mě ptala na můj záměr. Řekla jsem jí, že si přeji všem kolem sebe odpustit a žít v láskyplném a harmonickém vztahu.

Záhy jsme zjistily, že vůbec nejsem schopná cítit opravdovou lásku ke svému otci. Za svůj ohromný mentální posun jsem asi 10 let brala, že si již nepřeji jeho smrt, že s ním mluvím… ale bezmeznou lásku?

Přišla jsem na to, že někde uvnitř sebe mám velmi hluboko vryté tři životní dohody, které mi nedovolí žít šťastně:

„Žádný muž se mnou nemůže být nikdy šťastný. Nezasloužím si ani lásku, ani život ve finanční hojnosti.“

 

A tak jsem se v prosinci 2017 definitivně rozhodla své dohody a nepříjemné, úzkostlivé stavy překonat. Mým cílem bylo:

  • Cítit klid, harmonii a lásku v srdci kdykoliv uvidím svého otce nebo na něj jen pomyslím.
  • Najít novou komunikační a vztahovou cestu ke svému bývalému manželovi, abychom oba dva začali opět naplno a šťastně žít.

Najednou mi bylo jasné, že jestli exmanžela znovu nezačnu respektovat, přát mu štěstí a lásku, tak láska a štěstí nebudou ani součástí mého života.

Rozhodla jsem se, že se chci dopracovat k tomu, že se mu budu dívat do očí a kromě lásky, něhy a respektu nebudu cítit nic jiného. Jakoby nic před ani po neexistovalo.

Rozhodla jsem vymanit z role ublížené, nešťastné ženy, co svému exmanželovi nepřeje nic dobrého (a po těch letech možná ani nic moc špatného, protože je z něho jen vyčerpaná, unavená, a tak trochu jím pohrdá).

Jako záměr jsem si dala odpuštění a změnu svého vnitřního nastavení na lásku, klid a hojnost ve všech směrech.

Coby matka dvou krásných, zdravých dětí jsem, asi jako každá maminka, vnímala porod dětí jako svůj největší, nejsilnější zážitek, zázrak. Myslela jsem si, že nic intenzivnějšího, silnějšího a krásnějšího na světě nemohu zažít. To jsem ovšem netušila, že budu svědkem zázraku, který zásadně změní můj život.

Nicméně se to první lednový víkend 2018 stalo. Prošla jsem zatím největším a nejsilnějším zážitkem svého života. Prošla jsem procesem očištění, odpuštění a sebepřijetí.

Mé staré programy opustily mou tělesnou schránku. Neumřely. Jen se zmenšily. Stala se z nich minulost, vzpomínky, které již neobývají žádné fyzické tělo.

Já, Eva Bartáková, stylistka,terapeutka šatníku a duše, jsem dostala dar smíření, odpuštění a nekonečné lásky ke všem, živému i neživému kolem nás.

Když jsem pak uviděla svého exmanžela a otce, podívala jsem se jim do tváře a kromě lásky, klidu, harmonie a něžnosti jsem necítila nic dalšího.

To, jak se cítím šťastně, svobodně a lehce, je, myslím si, nepřenositelné. Důležité je, že můj nejdůležitější záměr pro rok 2018 se mi splnil a já našla ve svém srdci a těle dostatek místa a čisté energie pro další své záměry které jsem si ten rok stanovila.

Jak jste na tom vy?

Také si na začátku roku stanovujete cíle, nějaké konkrétní kroky, kterých byste chtěla dosáhnout?

Jestli bylo a ještě stále je jedním z vašich cílů, že potřebujete v životě změnu, ale nedokážete se hnout z místa, tak jste to právě vy, koho bych ráda pozvala do mého jedinečného online kurzu,

„Jak začít měnit svůj život aneb Proč uklidit v sobě a kolem sebe“

Tento 5 denní kurz stojí běžně 950 korun

Ale já společně s Eliškou Gottfriedovou vám  až do půlnoci 21.12. 2020 nabízíme možnost nastavit si cenu podle vašich aktuálních finančních možností:

❤️ 500 Kč – mám utažený rozpočet

❤️ 600 Kč – trochu se odvážu

❤️ 750 Kč – vyhovuje mi střední cesta

❤️ 950 Kč – chci vás maximálně ocenit

To, v jakém stavu je náš život, šatník a domácnost perfektně zrcadlí naše vnitřní nastavení. Když si uděláte pořádek v sobě a kolem sebe, vznikne ve vašem životě prostor pro změnu.

Online kurz Jak začít měnit svůj život aneb Proč uklidit v sobě a kolem sebe, můžete omrknout ZDE>>>

Cítím, že díky svému osobnímu prožitku a svému vnitřnímu nastavení mohu ženám pomáhat s čistým srdcem a bez osobního příběhu.
Z celého srdce přeji všem opravdu šťastný a vědomý život prožitý v harmonii se svým vnitřním já. ❤️

Eva Bartáková

stylistka,terapeutka šatníku a duše

 

Eva Bartáková
Narodila jsem se s darem cítit barvy a povahy lidí. Učím ostatní, jak pomocí svého oblečení dotvořit a nechat pravdivě promluvit jejich osobnost, své vnitřní já a upevnit si sebevědomí. Pomáhám jim vyznat se v jejich šatníku a sladit ho tak, aby ladil s barvami jejich duše i stylem života.  Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře